Преса про містечко

Покровська Долина. Заселяємось…

Журнал «Ланруж» №7 квітень 2012 р.

Присадибні ділянки органічно вписуються у паркову зону. Всього лише декілька кроків від порогу – і Ви прогулюєтеся тінистими алеями впродовж мальовничих озер, відпочиваєте з друзями у затишних альтанках на островах, ловите рибу, граєте у волейбол чи теніс.

Ваші діти і онуки змагаються у вправності на дитячому майданчику. А ввечері, коли затихне денна метушня, можна почути, як цвірчать коники і дзюрчить переливаючись різними барвами водяний потік, на кам’яних перекатах.

«Ланруж» серпень 2009 р.

У казковому місці неподалік Кропивницького,де немає міського бруду та гамірних натовпів,
ростуть сучасні комфортабельні маєтки, власниками яких можете стати і ви. Оточене густим хвойним лісом, зеленими лугами та синіми водами, тут будується сучасне котеджне містечко “Покровська долина”.
Дня міста журнал «Ланруж» підготував чимало матеріалів про найбільш резонансні і цікаві події у Кіровограді та його околицях. Звісно, ми не могли оминути увагою і будівництво сучасного елітного житла, що ведеться з екологічно чистих матеріалів у мальовничому куточку нашого краю. Розповісти про «Покровську долину» ми попросили координатора проекту – Віктора Тюпу.

Газета “Народне слово” 28.04.2009 р

На відміну від стихійних забудов на манеру “Поля чудес” (а подібні поселення є в кожному районі), де власники будинків cтараються переплюнути один одного в “наворочених” проектах, “Покровська долина” є єдиним житлово-соціальним комплексом. У ньому вдало поєднуються і комфортні умови проживання для сучасної сім’ї, і можливості для відпочинку всіх членів, а саме головне – втілення одвічного прагнення українця бути господарем на своїй землі. Щоб поруч були, як то кажуть, “і ставок, і Млинок, і Вишневенький садок”, і добрі сусіди. Скажу більше: на моє переконання, це затишне містечко є зразком нового, відродженого українського села.

Газета «Наша Земля» № 23 21-27 червня 2008р.

Виявляється, першими, хто задумався над про¬блемою організованого будівництва комплексів заміських будинків у їхньому сучасному розумінні, були американці. До 1970-х років селища створювали без участі архітекторів, але в міру росту добробуту до якості житла стали висувати нові вимоги. Тоді сформувалися риси, типові для і укісного американського котеджного селища. Від (І старого Світу американці “успадкували» високу пильність забудови, ландшафтний підхід до проектування, любов до невеликих ділянок. Криволінійні вулиці, орієнтація будинків на гольф-клуб (якщо він є) або водойму (часто штучну) – ось прийоми, які часто використовують американські архітектори при складанні генплану селища. Європа виявилася більш прагматичною в плані організації житла (якщо квартал – то квадратний, якщо вулиця – то пряма, якщо площа – то прямокутна). Так зародився й дотепер про¬цвітає в європейській забудові функціоналізм. Наприклад, для німецького селища характерне пряме трасування вулиць, мінімальний його благоустрій. Але при цьому в ньому відмінно співіснують різні за архітектурою та поверховістю будинки.
У вітчизняній архітектурі помітне прагнення до інтелектуальності, створення етнічного образу, що і стає ключовим для рішення проблеми обсягів. Якщо, наприклад, головна лінія забудови буде називатися “Віссю часу”, то проектовані будинки матимуть відношення до сьогодення, минулого й майбутнього. Так література й історія формують архітектуру.